Chronologický přehled členů dle data uvedení

2006 JOSEF MASOPUST

Je držitelem Zlatého míče 1962 pro nejlepšího fotbalistu Evropy, vybojoval stříbrnou medaili na MS 1962 v Chile, kde ve finále vstřelil náš jediný gól Brazílii. Má i bronzovou medaili z mistrovství Evropy z roku 1960 a byl vyhlášen českým Fotbalistou století.

2007 ANDREJ KVAŠŇÁK

Stříbrný medailista z MS 1962, držitel bronzové medaile z ME 1960, vynikající technik a dirigent hry.

2008 ANTONÍN PANENKA

Majitel zlaté medaile z ME 1976 v Bělehradě, kde ohromil svým legendárním „dloubákem“. Držitel bronzové medaile z ME 1980 v Itálii. Fotbalový básník, proslulý také svými přímými kopy.

2009 FRANTIŠEK VESELÝ

Držitel zlaté medaile z ME 1976, slávistická ikona a jeden z opravdu posledních klubistů v českém fotbale.

2010 Stříbrný tým ČSSR z MS 1962 v Chile

Poprvé byl do Síně slávy uveden celý tým. Zároveň se členy Síně slávy stali a jmenovací dekret převzali i jednotliví jeho členové: Rudolf Vytlačil, Josef Jelínek, Josef Kadraba, Jan Lála, Václav Mašek, Svatopluk Pluskal, Tomáš Pospíchal a Jiří Tichý. Podrobné představení týmu

2011 LADISLAV NOVÁK

Kapitán stříbrného týmu z MS 1962 v Chile, vynikající levý obránce, fotbalový elegán a rytíř sportu, který se už za svého života zařadil mezi nehynoucí legendy československého fotbalu. Hrával za Duklu Praha, se kterou získal osm titulů. Má i bronz z ME 1960.

2012 IVO VIKTOR

Mistr Evropy zroku 1976. Vynikající brankář, který v období 1968 až 1976 získal pětkrát titul Fotbalista roku. S Duklou Praha se stal třikrát mistrem.

2013 JOSEF BICAN

Nedostižný střelec, nastřílel přes pět set ligových branek, další tisíce přidal v ostatních zápasech. Byl šestkrát mistrem se Slavií Praha, doplatil na válečná léta, kdy měl nejlepší formu, i na liknavost československých úřadů, které mu občanství dali až po MS 1938. Narodil se ve Vídni.

2013 KAREL BRÜCKNER

První trenér, který vstoupil do Síně slávy. Působil v lize, ale především na sebe upozornil výsledky u reprezentace. S týmem do 21 let získal stříbro v roce 2000 a měl velký podíl i na zlatu 2002. Pak na šest a půl roku převzal národní tým, dovedl ho na dva evropské a jeden světový šampionát v řadě, na EURO 2004 získal bronz.

2013 Stříbrný tým ČSR z MS 1934 v Itálii

Druhý tým, který byl uveden do Síně slávy a identicky jako u týmu z roku 1962 se tak členy stali tito jednotlivci: Štefan Čambal, Josef Čtyřoký, František Junek, Josef Košťálek, Rudolf Krčil, Oldřich Nejedlý, František Plánička, Antonín Puč, Josef Silný, Jiří Sobotka, František Svoboda, Ladislav Ženíšek. Podrobné představení týmu

2014 RUDOLF BAŤA

Muž, který patřil k nejlepším hokejovým rozhodčím světa a řídil významné zápasy na MS i OH. Po skončení kariéry však zamířil k fotbalu a stal se generálním sekretářem fotbalové asociace. Zastával funkce v komisích UEFA, vypracoval se v mezinárodně uznávanou funkcionářskou autoritu. Byl jmenován Čestným generálním sekretářem FAČR.

2015 PAVEL NEDVĚD

Stejně jako Josef Masopust získal Zlatý míč nejlepšího fotbalisty kontinentu, konkrétně za rok 2003. Čtyřikrát byl zvolen Fotbalistou roku v České republice. Výčet jeho úspěchů je sáhodlouhý – získal například stříbro a bronz na mistrovství Evropy, s Laziem Řím vyhrál Pohár vítězů pohárů, když finále rozhodl jediným gólem, i Superpohár UEFA. Mistrovské tituly sbíral se Spartou Praha, Laziem Řím i Juventusem Turín. V reprezentaci odehrál 91 zápas a vstřelil 18 branek. Po skončení kariéry se postupně vypracoval na jedno z nejvyšších řídících míst v Juventusu Turín a nadále pomáhá i českému fotbalu, například rolí ambasadora pro Mistrovství Evropy hráčů do 21 let v Česku v roce 2015.

2015 Zlatý tým ČSSR z ME 1976 v Jugoslávii

Třetí reprezentační výběr, který byl uveden do Síně slávy a identicky jako u předchozích týmů se tak členy stali tito jednotlivci (jejich kolegové Ivo Viktor, Antonín Panenka a František Veselý už byli uvedeni dříve): Václav Ježek, Karol Dobiaš, Zdeněk Nehoda, Přemysl Bičovský. Podrobné představení týmu

2016 DUŠAN UHRIN  

Vynikající trenér, který největšího úspěchu dosáhl s reprezentačním výběrem České republiky – stříbro na EURO 1996 v Anglii (1996) a bronz na Poháru konfederací FIFA v Saudské Arábii (1997). Další úspěchy sbíral na klubové úrovni, byl dvakrát se Spartou Praha mistrem Československa, slavil výhru v národním poháru - třikrát doma (se Spartou Praha), dále v Alžírsku (CR Belcourt), v Saúdské Arábii (Al-Nassr), na Kypru (AEL Limassol), vyhrál gruzínskou ligu (Dynamo Tbilisi) a vyhrál Asijský pohár vítězů pohárů (Al-Nassr). V roce 1993 byl se Spartou ve čtvrtfinále PVP a o rok dříve v semifinálové skupině PMEZ skončil se Spartou druhý. Dva roky vedl i reprezentaci Kuvajtu.

 

2016 Stříbrný tým ČR z ME 1996 v Anglii

Čtvrtým reprezentačním výběrem, který byl uveden do Síně slávy, jsou překvapiví nositelé stříbra z Anglie. Stejně jako u předchozích týmů se tak členy stali tito jednotlivci (jejich kolega Pavel Nedvěd už byl uveden o rok dříve):. Podrobné představení týmu

 

2017 ZDENĚK NEHODA

Už v osmnácti získal s Gottwaldovem Československý pohár a o rok později se rozhodoval, zda zamíří do Slovanu Bratislava nebo do pražské Dukly. Rozhodl se pro Prahu a ve žluto-červeném dresu působil jedenáct let, až pak zamířil na zahraniční angažmá. Fotbalistou roku se stal dvakrát, patří k nejlepším útočníkům naší historie. Svědčí o tom úspěchy, ke kterým aktivně přispěl góly – zlato z ME 1976, bronz z ME 1980. Byl i na MS 1982, zahrál si za výběr FIFA. V národním týmu sehrál 90 zápasů a vsítil 31 branku. S Duklou vybojoval tři mistrovské tituly v letech 1977, 1979 a 1982, jednou vyhrál i Československý pohár. Sehrál řadu utkání v evropských pohárech. V lize nasbíral 364 startů a se 145 góly je jedním z předních členů Klubu ligových kanonýrů GÓLU. Vystudoval právnickou fakultu, po skončení kariéry pracoval v ČSTV a v manažerské funkci na klubové úrovni ve Spartě Praha, později založil úspěšnou agenturu na zastupování hráčů..

2018 KAREL POBORSKÝ

Výčet úspěchů tohoto vynikajícího záložníka je úctyhodný - účastník finále EURO 1996 ve Wembley, semifinalista na EURO 2004 a bronzový medailista z Poháru konfederací FIFA 1997. Vyhrál ligu se Slavií Praha a postoupil do semifinále Poháru UEFA (vše v roce 1996), dva tituly získal se Spartou Praha. Stal se, spolu s Patrikem Bergerem, Fotbalistou roku 1996 a přestoupil do Manchesteru United, se kterým slavil titul. Hrál i za Benfiku Lisabon a Lazio Řím. Proslavil se gólovým lobem ve čtvrtfinále EURA 1996 proti Portugalsku.

 

2019 JAN KOLLER

Vynikající útočník, který reprezentoval v letech 1999 až 2009, nastoupil do 91 reprezentačních zápasů, ve kterých zaznamenal 55 branek. To je rekord v historii reprezentace. V roce 2004 získal bronzovou medaili na EURO v Portugalsku. Začínal v divizním ZVVZ Milevsko, pak oblékal dres Sparty Praha, KSC Lokeren a RSC Anderlecht Brusel, s Borussií Dortmud hrál ve finále Poháru UEFA, působil i v AS Monaco, 1. FC Norimberk, Křídla sovětů Samara a kariéru ukončil v AS Cannes. Je autorem 180 ligových branek a v Klubu ligových kanonýrů Gólu se dělí s Oldřichem Nejedlým o šesté místo. Získal mistrovský titul v Česku, v Německu a dvakrát v Belgii. V roce 1999 se stal Fotbalistou roku.